DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO
DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
      

 

1. W wyszukiwarce wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/rudaslaska  lub na stronie szkoły www.zsp1.eu kliknij z prawej strony duży zielony przycisk DZIENNIK ELEKTRONICZNY. Wyświetli się powitalna strona systemu.

2. Kliknij przycisk Zaloguj się (pojawi się okno logowania), a następnie napis Załóż konto (pod hasłem),

3. Wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej !!! Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail (nazwa użytkownika) i ustalonego przez siebie hasła.

7. Przeglądaj informacje otwierając poszczególne zakładki. Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc.

 

UWAGI:

1. Jeśli na prywatnego maila nie będzie wysłana wiadomość (pkt 4), należy zapytać wychowawcę, czy jest w systemie dziennika elektronicznego prawidłowo wpisany adres e-mail.

2. Taką samą procedurę stosuje się w przypadku zagubienia hasła. W punkcie drugim tej procedury pod hasłem klikamy Przywróć dostęp.

3. Okresowo system wymusza zmianę hasła i wtedy w punkcie drugim tej procedury pod hasłem klikamy Zmień hasło. W wyświetlonym oknie uzupełniamy dane (nowe hasło trzeba podać dwa razy !!!).

4. Dokładna procedura zakładania konta łącznie z rzutami ekranów jest także umieszczona na pierwszej stronie powitalnej dziennika elektronicznego.

5. Jeśli strona logowania wyświetla się błędnie, to należy ją odświeżyć - najlepiej układem klawiszy Shift + F5.